XXIII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Instytucie Maszyn Przepływowych

IMP zorganizował pokazy dla uczestników Festiwalu.

W dniu 19 kwietnia 2024 roku pracownicy Instytutu Maszyn Przepływowych oraz studenci Koła Naukowego GUST, działającego przy Instytucie, spotkali się z uczniami oraz nauczycielami, w ramach XXIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi, odbywającego się w tym roku pod hasłem: „Wiedza Moją Pasją”.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Towarzystwa Oświatowego EDUKACJA w Łodzi oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego z Łęczycy podczas wizyty w Instytucie mieli możliwość uczestniczenia w laboratoriach prowadzonych przez dr. inż. Michała Lipiana oraz dr. inż. Michała Kulaka, z tematyki akustyki oraz aerodynamiki. Warsztaty były realizowane w komorze ciszy, pomieszczeniu o specjalnej konstrukcji ograniczającej pogłos, gdzie realizowane są badania akustyczne różnych urządzeń i maszyn takich jak np. wirniki dronów oraz w tunelu aerodynamicznym niskich prędkości, który umożliwia badania eksperymentalne przepływu wokół modeli turbin wiatrowych, samolotów oraz wirników helikopterów czy dronów. Dodatkowo nasi goście zapoznali się z działalnością Studenckiego Koła Naukowego GUST (Generative Urban Small Turbine), którego prace obejmują badania i projektowanie turbin wiatrowych dla obszarów miejskich i podmiejskich.

20 kwietnia br., w galerii handlowej Manufaktura, Studenci Kół Naukowych GUST oraz Lodz Solar Team i Iron Warriors spotkali się ze wszystkim osobami zainteresowanymi festiwalem, aby zaprezentować efekty swoich badań i prac.

Mamy nadzieję, że udział w laboratoriach zainspirował Was do pogłębiania wiedzy i odkrywania nowych pasji.

Uczestnikom bardzo dziękujemy.