Koło naukowe Iron Warriors szuka ochotników i ochotniczki do projektu "Changemakers of tomorrow":
Ogłoszenie o naborze studentów/studentek do projektu „Changemakers of tomorrow” planowanego do złożenia przez Politechnikę Łódzką do projektu niekonkurencyjnego ogłoszonego przez Ministra Nauki pt. „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” finansowanego w ramach Działania 01.05 Umiejętności w szkolnictwie wyższym z Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
Celem projektu jest wsparcie studentów i studentek w rozwoju ich kompetencji i umiejętności, aktywności naukowej, innowacyjności, kreatywności poprzez umożliwienie im uczestnictwa w międzynarodowych konkursach, zawodach, konferencjach.
W ramach projektu „Changemakers of tomorrow” planowany jest udział w zawodach Shell Eco-marathon 2025, Albi Eco Race 2025 i Challenge EcoGreen Energy 2025. Niezbędne do tego jest przygotowanie dwóch superoszczędnych bolidów klasy prototype – elektrycznego i spalinowego. W trakcie przygotowywania pojazdów konieczne będzie także przeprowadzenie badań naukowych, które będą podstawą do przygotowania publikacji naukowych na konferencję międzynarodową. Do realizacji projektu poszukujemy maksymalnie 45 osób, w tym:
⚙ Mechaników - poszukujemy osób niebojących się smaru i narzędzi mechanicznych, znających dowolny program CAD do projektowania 3D, mile widziana znajomość druku 3D, programy do analizy MES i umiejętności manualne (obsługa podstawowych narzędzi). Docenimy osoby mające doświadczenie w tym zakresie oraz niebojące się nowych wyzwań.
Dział Mechaniczny będzie projektował nowe części i układy mechaniczne, mające zbliżyć zespół do bicia kolejnych rekordów. Wykonywanie symulacji z zastosowaniem metody elementów skończonych. Wykonywanie prototypów oraz użytkowych nowych elementów w warsztacie mechanicznym. Obsługa tokarki konwencjonalnej i frezarki CNC, ogólne prace mechaniczne przy pojazdach i w warsztacie. Bieżąca i skuteczna współpraca z działem elektroników celem osiągnięcia zakładanych celów.
⚡ Elektroników - mile widziana znajomość programu KiCAD do projektowania płytek drukowanych PCB, umiejętność obsługi podstawowych narzędzi, aparatury diagnostycznej i pomiarowej, umiejętność lutowania elementów SMD i THT. Docenimy osoby mające doświadczenie w tym zakresie oraz niebojące się nowych wyzwań.
Dział Elektroniczny będzie zajmował się projektowaniem nowych układów elektronicznych do pojazdów, ich rozwój i usprawnienia. Projektowanie płytek PCB, ich wykonywanie płytek, diagnostyka elementów elektronicznych. Dobór podzespołów dla pojazdu elektrycznego, projektowanie i wykonywanie systemów elektrycznych do ich zasilania. Optymalizacja sterowania silnikiem elektrycznym. Bieżąca i skuteczna współpraca z działem mechaników celem osiągnięcia zakładanych celów.
💻 Programistów - mile widziana znajomość Python, Embeeded System, Docker i struktury mikroserwisowej.
Dział Programistyczny będzie miał za zadanie stworzenie i utrzymanie systemu telemetrycznego dla obu pojazdów. Ponadto będzie ściśle współpracował z działem elektronicznym, nie tylko w celu powiązania systemów w pojeździe z serwerami, ale także przy innych pracach wymagających znajomości podstaw programowania.
☢ PRowców - niebojących się kontaktu z ludźmi, zorganizowanych, z umiejętnością planowania i zarządzania ludźmi.
Dział PR będzie miał za zadanie kontaktować się z firmami, poszukiwanie sponsorów, współpraca z przedstawicielami firm, organizacja wydarzeń.
📸 Marketingowców - fotografów, filmowców, z umiejętnością obróbki zdjęć, montażu filmów, pisarzy tekstów na media społecznościowe, osób do zarządzania mediami społecznościowymi.
Dział Marketingu będzie miał za zadanie uwiecznianie osiągnięć zespołu i ich promowanie na różnych platformach społecznościowych.
Jeśli chcesz być częścią tego zespołu, czekamy na Twoją aplikację!
Zapraszamy do udziału w rekrutacji osoby spełniające wyłącznie niżej wymienione warunki:
- jesteś i będziesz w okresie realizacji projektu (do 31.12.2025) studentem/studentką studiów I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich prowadzonych na Politechnice Łódzkiej;
- posiadasz udokumentowaną znajomość co najmniej jednego języka obcego na poziomie nie niższym niż B2 (poświadczoną w szczególności oświadczeniem lektora o poziomie znajomości języka obcego lub certyfikatem potwierdzającym znajomość języka obcego). Konieczne załączenie dokumentu.
- posiadasz co najmniej jedną z umiejętności/uprawnień wyszczególnionych poniżej:
- znajomość dowolnego programu CAD
- znajomość dowolnego programu CAM
- szkolenie z zakresu obrabiarek CNC
- szkolenie z zakresu druku 3D
- obsługa drukarek 3D
- obsługa tokarek
- obsługa frezarek
- obsługa lasera
- znajomość dowolnego programu do analizy MES
- znajomość programu KiCAD
- umiejętność projektowania płytek PCB
- umiejętność lutowania SMD lub THT
- umiejętność analizy układów elektronicznych
- znajomość dowolnego języka programowania
- znajomość dowolnego narzędzia informatycznego z zakresu backend, devops, frontend lub embeeded system.
- fotografii cyfrowej
- obróbki zdjęć
- filmowania
- montażu filmów
- obsługi i zarządzania mediami społecznościowymi
- grafiki cyfrowej
- posiadasz pozytywną opinię opiekuna merytorycznego lub opiekuna koła naukowego na temat dotychczasowej aktywności naukowej. Opinia ta powinna potwierdzać, że potencjał rozwojowy i dotychczasowe doświadczenie dają podstawy sądzić, iż posiadasz aspiracje do udziału i wygrywania konkursów, zawodów międzynarodowych o najwyższej randze lub zdobywania wyróżnień na konferencjach. Konieczne załączenie dokumentu.
- przygotujesz i załączysz swoje CV na wzorze wymaganym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wzór dokumentu dostępny na stronie: https://www.gov.pl/web/nauka/zaproszenie-ministra-nauki-do-skladania-ofert-w-projekcie-wsparcie-studentow-w-zakresie-podniesienia-ich-kompetencji-i-umiejetnosci
KRYTERIA WYBORU UCZESTNIKÓW PROJEKTU:
- posiadanie umiejętności/uprawnień wymienionych powyżej,
- nagrody i wyróżnienia studenta/studentki w konkursach, zawodach, konferencjach o zasięgu krajowym i międzynarodowym w dziedzinie inżynierii mechanicznej;
- wystąpienia studenta/studentki na konferencjach naukowych;
- udział studenta/studentki w projektach badawczych;
- autorstwo lub współautorstwo patentu lub wzoru użytkowego, zgłoszenia patentów;
- publikacje naukowe studenta/studentki w recenzowanych i nierecenzowanych czasopismach naukowych o zasięgu co najmniej krajowym lub publikacje naukowe w formie książki (autorstwo lub współautorstwo);
- inne osiągnięcia studenta/studentki (np. artystyczne, sportowe, działalność społeczna);
- opinia opiekuna merytorycznego lub opiekuna koła naukowego na temat dotychczasowej aktywności studenta/studentki.
Za każdą wykazaną umiejętność/aktywność/nagrodę/projekt/publikację z ww. listy zostanie przyznany 1 pkt. Minimalna liczba punktów uprawniających do udziału w projekcie wynosi 8 pkt, przy czym do udziału w projekcie zostanie wybranych i zgłoszonych maksymalnie 45 osób, z najwyższą liczbą punktów, przyznanych za spełnienie wyżej wymienionych kryteriów.
W przypadku uzyskania przez kilka osób tej samej liczby punktów, pod uwagę będzie brana działalność naukowo-badawcza lub działalność w kołach naukowych lub organizacjach studenckich.
WAŻNE:
Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą zobligowane do przekazania informacji dotyczących ich sytuacji po zakończeniu udziału w projekcie, dotyczącej np. statusu na rynku pracy (do 4 tygodni od zakończenia udziału) zgodnie z zakresem danych określonych w „Wytycznych dotyczących monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów na lata 2021-2027” (tzw. wspólne wskaźniki rezultatu bezpośredniego).
TERMIN SKŁADANIA APLIKACJI: 20.06.2024
SPOSÓB SKŁADANIA APLIKACJI: https://forms.office.com/e/h81qc13VqV
Informacje o wynikach naboru zostaną zamieszczone na stronie internetowej uczelni.
Projekt będzie realizowany w ramach Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Motoryzacji Politechniki Łódzkiej; wszystkie osoby biorące udział w projekcie będą zobowiązane do wstąpienia do SKNMM PŁ.
Realizacja projektu przez uczelnię i udział wybranych studentów/studentek w projekcie jest uzależniony od przyznania przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego środków finansowych na jego realizację i będzie realizowany tylko i wyłącznie w przypadku podpisania umowy o dofinansowania projektu.